X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مروارید اندیشه

این وبلاگ تصمیم دارد با بنیه کارشناسی و کمک مجموعه ای از کارشناسان خبره و اندیشمندان، توانمندیهای ویژه و منحصر به فرد را با بیان علمی و کارشناسی در حوزه شهرستان کمیجان به تصویر کشیده و منعکس نماید.

 محدوده دو شهر میلاجرد و کمیجان آخرین نقطه در  فرایند بلند مدت خشک شدن اقیانوس تتیس:

          طی میلیونها سال اقیانوس تتیس به دریا و سپس به دریاچه ای محصور بین کوههای شمال(وفس و قلنجه)،جنوب(ارجناوند)،شرق(زنجیران وروشنایی و سمقاور) وغرب(الوند-همدان) وعمدتا" در شهرستان کمیجان تبدیل میگردد که تشکیل لایه های رسوبی دیواره جنوبی کوههای قلنجه به سمت کمیجان و تپه ماهورهای سمت شمال  روستای وفس و مسیلها و آبراهه ها ی فرسایشی دلالت بر این موضوع دارد .از سوی دیگر گود بودن منطقه کمیجان،میلاجرد،آقچه کهریز،نهرپشته،سوران ،محمود آباد،عاصم آباد،خسروبیگ و فامرین  حاکی آنست که در جریان زوال این دریاچه آخرین نقطه ایکه این دریاچه آخرین نفسهای حیات خود را میکشید سر انجام با خشک شدن محدوده کمیجان و میلاجرد به پایان میرسد.

         از طرفی دانه  بندیهای بافت خاک از ارتفاعات بسمت مناطق هموار از درشت به ریز نهایتا بصورت خاک رس ته نشین و سازمان یافته و آخرین آبراهه ها از کمیجان و میلاجرد بصورت خروجی حوزه آبخیز  از طریق قره جای به خارج آن جریان میابد.

                منطقه ای وسیع به مساحت ده ها کیلومتر مربع با رگه و لایه ای از خاک سفید تر از گچ متشکل آز آهک و کلسیم  در جنوب شهر کمیجان و شمال روستای آقچه کهریز نشان از تجمع و انباشته شدن صدفها و استخوانهای آبزیان نابود شده در جریان زوال این اقیانوس دارد.

            اینجانب امید وارم که با کمک تیم کارشناسی و متخصصین خبره، پرده از قسمتی اندک از رازها و ویژگیهای منحصر به فرد و توانمندیهای  نقطه نقطه این شهرستان برداشته باشم

تاریخ ارسال: چهارشنبه 19 فروردین‌ماه سال 1394 ساعت 08:53 ب.ظ | نویسنده: احمد آزادنیا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد