مروارید اندیشه

این وبلاگ تصمیم دارد با بنیه کارشناسی و کمک مجموعه ای از کارشناسان خبره و اندیشمندان، توانمندیهای ویژه و منحصر به فرد را با بیان علمی و کارشناسی در حوزه شهرستان کمیجان به تصویر کشیده و منعکس نماید.

چه نوع سرمایه گذاری منجر به توسعه پایدار میشود ؟

          هر سر مابه گذاری که بر اساس قابلیتهای مناطق( نه بر اساس قدرت  هزینه کرد/جذب) و  با توجه به مناطق همجوار و پیرامونی  یعنی با مطالعه جامع و محاسبات کارشناسی-نه براساس سایر متغیرها وبه بهای به حاشیه رفتن  مطالعه کارشناسی  و فاکتورها و شرایط اساسی احداث پروژه و سرمایه گذاری- انجام پذیرد منجر به توسعه پایدار میگردد.

          مثال:با تاسیس جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) وفعالیت فراگیر و سراسری خالصانه و بیدریغ  سنگر سازان بی سنگر در راستای محرومیت زدایی بر خورداریی جمعیت روستایی از:حمام بهداشتی،آب آشامیدنی بهداشتی و سالم،نیروی شبکه  برق سراسری،راه دارای مشخصات فنی ،بهسازی روستاهای پرجمعیت ،احداث نواحی صنعتی   ،در کشور از سال57 تا68از میزان کمتر از 5درصد به 99درصد ارتقا یافت.

                احداث جاده از میان دریاچه ارومیه و سدهای بدون مطالعه موجب خشک شدن این دریاچه و خطر از بین رفتن محیط زیست را در استانهای اطراف پدید آورد که آن را به معضل ملی تبدیل کرد

            احداث بلوار مبادی ورود و خروجی بدون وجود جمعیت تا 10 کیلومتر  در شهری و عدم احداث آن در شهری با وجود مراکز جمعیتی ،ضمن اینکه توسعه را  در شهر نخست را فراهم نمیکند بلکه موجبات  مهاجرت و خالی از سکنه شدن در شهردوم وافزایش بیکاری-نه ایجاد اشتغال و حتی حفظ آن-رافراهم میسازد.

          انتقال آب های زیر زمینی از یک منطقه و یا  منتهی الیه آن  با انتزاع یک روستا و الحاق به شهرستان دیگر بدون توجه به کمبود آب در روستاهای همجوار نه اینکه منجر به توسعه نمیشود بلکه شرایط و عوامل توسعه پایدار را نیز در هر دو منطقه از بین میبرد

تاریخ ارسال: شنبه 18 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 05:34 ب.ظ | نویسنده: احمد آزادنیا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد